srcolling text

Stargos The City Blog το νεανικο blog ηρθε ανανεομενο

Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2013

Συμμετοχή με διακρίσεις στη Πάτρα για τον ομίλο Athlisis Tennis Club

Στον τελικό του 3ου Εθνικού Πρωταθλήματος κατηγορίας 3 που διοργανώθηκε το Σαββατοκύριακο στην Πάτρα έπαιξε ο αθλητής του ομίλου Athlisis Tennis Club  Χρήστος Τσιλιμπής. Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη συμμετοχή του σε τελικό Ε3 στην κατηγορία αγόρια κάτω των 12 ετών μετά από αυτόν στην Τριπολη. Αυτή την φορά κατέκτησε την 2η θέση, αφού παρά την μεγάλη του προσπάθεια έχασε στον τελικό από τον Αλέξη Κάλλιστρο (Ο.Α. ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ) με 57, 46.
Στα κορίτσια κάτω των 16 ετών η Χριστίνα Χριστοπούλου ήρθε 3η χάνοντας στον ημιτελικό από την Βάσια Αρβανιτοπούλου με 16,16. Νωρίτερα για να φτάσει στον ημιτελικό χρειάστηκε να κερδίσει 2 συναθλήτριες της στην αγωνιστική ομάδα του ομίλου μας. Πιο συγκεκριμένα, την Κωνσταντίνα Μητσάκου στον πρώτο γύρο 53,41 και την Σοφία Γρινέζου στο δεύτερο γύρο με 42,53.

Στα αγόρια κάτω των 16 συμμετείχαν οι Ηρακλής Ζουγλής και Μιχάλης Καραγιάννης, οι οποίοι έφτασαν στην 8άδα του τουρνουά.

Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά στους αθλητές και τις αθλήτριες για τις διακρίσεις και την προσπάθειά τους.